Orbit Consulting ve Kipaş Tekstil’in düzenlediği Sustainability Talks İstanbul konferansı, tekstil endüstrisinde sürdürülebilirlik konusunda farkındalığı artırmak ve sektör liderlerini çözüm odaklı adımlar atmak üzere bir araya getirmek üzere her yıl Kasım ayında organize ediliyor.

Türkiye tekstil sektöründe sürdürülebilirliğin kapsamlı olarak konuşulduğu ilk etkinlik olan Sustainability Talks Istanbul; markaların, üreticilerin ve tedarikçilerin sürdürülebilirlik markalaşmasına destek olmayı, sürdürülebilir bir üretimde Türkiye’nin merkez haline gelmesine yönelik çalışmalarda paydaşların farkındalığının arttırılmasına yönelik katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Sustainability Talks İstanbul 2024

Organizasyon

Orbit Consulting ve Kipaş Textiles İş Birliğinde

Tarih

3 Aralık 2024, Salı Tüm Gün

Konum

Hilton İstanbul Bomonti Conference Center

Sustainability Talks İstanbul, 2019 yılından bu yana Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen tekstil liderlerini ağırlıyor.
Sürdürülebilir olma yolculuğunda fark yaratan markalar, üreticiler ve tedarikçiler STI 2024’te bir araya geliyor.

Kayıt İçin Tıklayınız!

Sustainability Talks Istanbul 2023

Tarih : 28 Kasım 2023, Salı Tüm gün
Konum : Hilton İstanbul Bomonti Conference Center
Sustainability Talks Istanbul, moda ve tekstil endüstrisinde sürdürülebilirlik konusundaki farkındalığı artırmak ve çözüm odaklı adımlar atmak üzere Orbit Consulting ve Kipaş Textiles iş birliğinde, İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) stratejik ortaklığında gerçekleştirilmektedir.

Platformumuz, yerel ve uluslararası geniş network ağı ile, ham maddelerin sorumlu bir şekilde tedariğinden, izlenebilirliğe; enerji ve su verimliliğinden, minimum kaynak kullanımına kadar, moda ve tekstil ekosisteminin karşı karşıya kaldığı tüm zorluklara, sektördeki en iyi uygulamalar ve inovasyonlarla sürdürülebilir çözümler sunmayı hedeflemektedir.

Geçtiğimiz 4 yılda, ulaştığı kitle ve sektör odaklı yaklaşımı ile güvenilen ve ilgi ile takip edilen bir marka haline gelen Sustainability Talks Istanbul, tekstil değer zincirinin tümünü ilgilendiren uluslararası düzenleme ve regülasyonlar ile en yenilikçi çözüm ve inovasyonları bir kez daha aynı çatı altında buluşturarak sektör için benzersiz bir networking imkânı sunmaktadır.
 
Sustainability Talks Istanbul 2023

Sustainability Talks Istanbul 2022

Tarih : 02 Kasım Çarşamba
Konum : Zorlu PSM
Tekstil endüstrisinde sürdürülebilirlik konusunda farkındalığı artırmak ve sektör liderlerini çözüm odaklı adımlar atmak üzere bir araya getiren Sustainability Talks İstanbul’un 3.’sü, Orbit Consulting ve Kipaş Textiles iş birliğinde, İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Stratejik Ortaklığında 02 Kasım Çarşamba günü hibrit olarak Zorlu PSM’de gerçekleşti.

Alanlarında önde gelen uluslararası markalardan 9 Keynote Speakers, endüstri içerisindeki sürdürülebilirliğin tüm detaylarına değinildiği 5 Panel ve yaklaşık 1400 fiziki katılım ile 3. Sustainability Talks İstanbul büyük ses getirdi.

Bir gün süren etkinlikte; sürdürülebilirlik yönetişimi, izlenebilirlik ve şeffaflık, döngüsellik, yeni nesil hammaddeler, yenilikçi üretim çözümleri ve karbon nötr olma konuları üzerinde duruldu ve endüstrinin karşılaştığı tüm zorluklara sürdürülebilir çözümler geliştirilmesi hedeflendi.
Sustainability Talks Istanbul 2022

Sustainability Talks Istanbul 2021

Tarih : 25 Kasım 2021
Konum : Zorlu PSM
2. Sustainability Talks Istanbul tekstil ve moda sektörünün önde gelen firma ve markalarının sürdürülebilirlik hikayelerinin konuşulduğu bir gün süren ve büyük ses getiren bir organizasyon oldu. Orbit Consulting & Kipaş Tekstil iş birliğinde 25 Kasım 2021 Perşembe günü Zorlu PSM'de 2.'si hibrit olarak gerçekleşti. Zorlu PSM'de gerçekleşen etkinlik canlı olarak ve eş zamanlı dijital platformda aynı anda 800-900 katılımcının canlı izlemesiyle gerçekleşti. Toplamda 550 fiziksel ve 3500 yakın dijital ziyaret alan etkinlik, 25 standlık Fuar Alanı ve en iyi örneklerin yer aldığı bir Trend Alanı ile tamamlanmış oldu.
Sustainability Talks Istanbul 2021

Sustainability Talks Istanbul 2019

Tarih : 11 Kasım 2019
Konum : Zorlu PSM Sky Lounge
Alanında uzman, tekstil ve sürdürülebilirliğjn farklı alanlarında deneyim sahibi 25 konuşmacının yer aldığı 11 Kasım 2019’da gerçekleştirilen ilk Sustainability Talks Istanbul etkinliği büyük ilgi görmüş; 600’den fazla katılımcı sürdürülebilirliğin kilit konularına yönelik panelleri beğeniyle takip etmiştir.
Sustainability Talks Istanbul 2019

Galeri

Video

teknobursa