Ekibimiz

Ekibimiz

Bikem Kanık

Bikem Kanık

Bikem Kanık, 30 yılı aşkın kariyerinde bir ekonomist ve finans profesyoneli olarak çok farklı alanlarda tecrübeler edinmiştir.Bankacılıkta başladığı iş hayatında, Hazine ve Kurumsal Finansman alanlarında görev yapmıştır. Yaklaşık 12 yıllık yatırım bankacılığı kariyerinde finansal piyasalarımızın birçok ilkinde görev almış; finansal yapılandırma, şirket birleşmeleri ve girişim sermayesi konularında uzmanlaşmıştır Uluslararası risk yönetimi danışmanlık şirketlerinde Ürün Geliştirme Müdürlüğü ve İş Geliştirme Direktörlüğü pozisyonlarında görev almıştır. Bu görevleri sırasında Türkiye’nin risk yönetimi ve sürdürülebilirlik alanındaki farklılaşmış servis ihtiyacını görüp 2014 yılı başında kendi danışmanlık şirketini kurmuştur. Kurumsal Risk Yönetimi, İş Sürekliliği Yönetimi, Sürdürülebilirlik Yönetimi, Kurumsallaşma Yönetimi, Organizasyonel Yapılandırma, Süreç Yönetimi konularında her sektörden yerli ve yabancı şirkete danışmanlıklar vermiştir. Yönetim kurulu üyelikleri, danışmanlıkları ve denetleme kurulu üyelikleri ile iş dünyasının her iki tarafını deneyimleme fırsatını bulmuştur. Orbit Consulting’de İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.
Faik Emir Öztürk

Faik Emir Öztürk

Orbit Consulting Co-Founder’ı Faik Emir Öztürk tekstil alanında kariyerini şekillendirmeye başlamasını takiben sürdürülebilirlik üzerine uzmanlaşmış ve bu alanda faaliyetlerini sürdürmüştür. 2019 yılında Orbit Consulting’in kurulması ile tekstil sektörüne bu alanda danışmanlık ve paydaşlık etme hedefini gütmüştür. Faaliyetlerini kurumsal sürdürülebilirlik çatısı altında değer katma üzerine şekillendiren Emir, bugün Orbit Consulting’de sürdürülebilirlik uzmanı olarak çalışmaktadır.
Didem Çakar

Didem Çakar

Didem Çakar, İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB)’nde başladığı ve 20 yıla yaklaşan profesyonel yaşamında ulusal ve uluslararası fonlu projelerde Türk tekstil ve hazırgiyim sektörünün temsili ve gelişimi için çalışmıştır. İstanbul Moda Akademisi’nin kurucu ekibinde yer alıp İMA’nın sektörel eğitim ve danışmanlık altyapısına destek vermiş, yaratıcı endüstriler alanında kamu-yerel-sivil-özel paydaşları buluşturan projeler yürütmüştür. Moda ve tekstil alanında tedarik zincirinin farklı aşamalarından marka sürecine çeşitli ölçek ve uzmanlıkta öncü şirketlerde yöneticilik deneyimi bulunan Didem Çakar, sistem kurma, iş modelleme, kurumsal gelişim ile ulusal ve uluslararası fon, hibe ve teşvikler alanında uzmanlaşmıştır. Kariyer yaşamına Orbit Danışmanlık’ta sosyal, çevresel ve ekonomik kalkınma alanında döngüsellik ve sürdürülebilirlik üzerine projeler yöneterek devam etmektedir.
Büşra Suiçmez

Büşra Suiçmez

İstanbul Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Kariyerine bina ve inşaat sektörünün sürdürülebilir olması için öncülük eden bir Sivil Toplum Kuruluşu’nda Proje Geliştirme Sorumlusu olarak başladı. Burada uluslararası ve yerel yeşil bina sertifika sistemleri hakkında tecrübeler edindi. Aynı zamanda Avrupa’da 8 ülke ile ortak yürütülen bir Ufuk2020 projesinde Proje Asistanlığı görevini yaptı. Üniversite öğrencisi olduğu dönemlerde tekstil ve perakende sektöründe kazandığı tecrübeleri yanı sıra sürdürülebilirlik alanında ortaya koyduğu yaklaşımları ile Orbit Danışmanlık bünyesinde Sürdürülebilirlik Lideri olarak çalışmaya devam etmektedir.
Sena Peri

Sena Peri

Sena Peri, Orbit Consulting’de sürdürülebilirlik danışmanı olarak çalışıyor. İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Tekstil Mühendisliği lisans derecesine ve ESERP Business School’dan İşletme ve Stratejik Yönetim alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Orbit Danışmanlık’tan önce tekstil sektöründe çalışmış, deneyim kazanmış ve müşteri temsilciliği, operasyon ve üretim gibi çeşitli alanlarda yer almıştır. Sena, çevresel sürdürülebilirlik konusundaki tutkusunu Orbit Consulting’de tekstil endüstrisi deneyimiyle birleştirmeyi hedefliyor.
Selda Aydın

Selda Aydın

İTÜ Makina Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümünden 1987 yılında mezun olduktan sonra konfeksiyon üretim planlama ile başlayan kariyer hayatını Amerika ve Avrupa’nın önde gelen giyim markaları için müşteri temsilcisi, bölüm yöneticisi pozisyonlarıyla devam ettirmiş ve 2006-2019 yılları arasında Gaia Sourcing Int.’de Marc O’Polo örme üretim sorumlusu olarak görev yapmıştır. Tekstil sektöründe kazandığı deneyimini, gelecek nesillere daha sürdürülebilir bir dünya bırakabilmeye katkıda bulunmak amacıyla Orbit Consulting ekibimize katılmıştır.
Sezin Gençdal

Sezin Gençdal

Sezin, 2009 yılında Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünde “İlaç Endüstrisi Atık Sularının İleri Arıtımı” üzerine çalışarak, yüksek lisansını bitirdi. Eğitimine devam ederken bitkisel atık yağlardan biyodizel üreten bir Geri Dönüşüm firmasında Çevre Mühendisi olarak çalışmaya başladı. Tekstil sektörüne ilk adımını, 2014 yılında denim giysi üretimi yapan bir firmada Çevre ve Sosyal Uygunluk uzmanı olarak çalışmaya başlayarak atmıştır. 2017 yılında kariyerine Türkiye’nin önde gelen denim giysi üretici firmalarından birinde Çevre ve Sosyal uygunluk uzmanı olarak devam etmiştir. Tekstil sektöründe kazandığı tecrübe ile birçok yabancı markanın sosyal uygunluk ve sürdürülebilirlik politikalarını yakından takip etme şansı bulmuş, tüm paydaşlarla yürütülen projelerde çalışmıştır. Kariyerine sürdürülebilirlik alanında devam etmek istemiş ve Orbit Consulting’de çalışmaya başlamıştır.
Bircan Bozkaya

Bircan Bozkaya

2018 yılında Balıkesir Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olmuş, Amerika ve Avrupa pazarlarının önde gelen markalarının laboratuvar teknik cihazlarının Türkiye pazarı satışından sorumlu olmuştur. Kariyerine, İspanya pazarı için çalışan hazır giyim ve konfeksiyon sektöründeki üretici bir firmada Sürdürülebilirlik Uzmanı olarak devam etmiştir. Burada sertifikalı Sosyal Uygunluk Baş Denetçisi olan Bircan; Sosyal Uygunluk, Terörizme Karşı Gümrük Güvenliği (C-TPAT) ve Çevre konularında sistemlerin kurulması, denetlenmesi ve yönetilmesi konularında çalışmış ve BM Kalkınma amaçlarına hizmet edecek sürdürülebilirlik çalışmalarını yürütmüştür. 2022 yılında Marubeni Groups'un hissedar olarak yatırım yaptığı tekstil dünyasının önde gelen tedarik şirketlerinden birinde ve aynı zamanda İngiltere merkezli New Look Turkey'in Çevresel Sürdürülebilirlik Uzmanı olarak çalışmalarını yürütmüştür. Kariyer yaşamına Orbit Danışmanlık bünyesinde Sürdürülebilirlik Uzmanı olarak çalışmaya devam etmektedir.
İlknur Elbüken

İlknur Elbüken

İlknur, 2021 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Lisans tezi kapsamında tekstil sektöründe Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi çalışması gerçekleştirmiş, uluslararası bir sempozyumda bu çalışmasını sunmuş ve bildiri yayınlamıştır. Çevre mühendisliği kapsamında gerçekleştirdiği stajlarında uluslararası projelerde aktif rol almıştır. Sustainable Development Goals Student Hub üyesidir. Orbit Consulting’te kariyer hayatına başlamış olup, hedeflediği sürdürülebilirlik alanında çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Danıştıklarımız

Murat Buyurgan

Murat Buyurgan

Murat Buyurgan 25 yıldan fazla uluslararası ve çok markalı perakende organizasyonlarında işletme tecrübesiyle üst düzey yöneticilik yaptı. Satış, karlılık ve pazar büyüme hedeflerine ulaşılmasında başarılı grafikler sağladı. Mango, Levis, Gap, Banana Republic, Marks & Spencer gibi giyim perakendesinin önemli oyuncularının müşteri odaklı, sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak üzere satış, pazarlama, görsel mağazacılık, e-ticaret ve mağaza tasarım ve uygulama departmanlarının yöneticiliğini yaptı. Perakende sektöründe uzun yıllar daha fazla satmak, büyüyen hedeflere ekipler ile koştuktan sonra bugün akıllı tüketim, anlamlı tüketim ve sürdürülebilir bir endüstri ve dünya için çalışıyor. Orbit Consulting’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.
Prof.Dr. Nilgün Cılız

Prof.Dr. Nilgün Cılız

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Profesör Doktor Nilgün Cılız, İskoçya’daki Strathclyde Üniversitesi’nde “Plastik Atıklardan Enerji ve Petrokimya” konulu doktora çalışmalarına devam etti ve Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü’nde tamamladı. Akademik kariyerine Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü’nde tam zamanlı öğretim üyesi olarak devam etmektedir. 2007 yılından bu yana Boğaziçi Üniversitesi, Sürdürülebilir Kalkınma ve Temiz Üretim Merkezi’nin (BU-SDCPC) Kurucu Direktörülüğü’nü üstlenmiştir. 2010 yılından bu yana Boğaziçi Üniversitesi’nin Sürdürülebilir ve Yeşil Kampüs Projesi uygulamalarını farklı yönetim pozisyonlarında koordine etmektedir. Bunların yanı sıra, 2014 yılından beri Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı (UN-SDSN) Türkiye’de farklı sorumluluklar üstlenmektedir.

Ekip Arkadaşımız Olmak İster Misiniz?

Dünyayı değiştirmek mi istiyorsun?

Sürdürülebilirlik senin alanın mı?

O zaman harika bir ekipte çalışmak için başvurunu yap.

Başvurunu değerlendirip sana geri dönelim. Teşekkürler!

Kişisel verilerinin işlenmesine ilişkin aydınlatma metnini okudum.
Metin için tıklayınız
Mesajınız iletildi. Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.
Mesajınız iletilmedi
Gönder
teknobursa